پوکه ساختمانی از مهمترین مصالح ساختمانی می باشد که به دلیل وزن سبک و قیمت پوکه ساختمانی مناسب آن از پرکاربرد ترین مصالح در کشورمان می باشد.پس از فعالیت های آتش قشانی و ایجاد پوکه های معدنی ازین پوکه ها برداشت و بهره برداری شده و در ساختمان سازی زیر نظر مهندسان سبک سازه استفاده می شوند.همانطور که میدانید ایران بر روی یکی از پرکارترین خطوط زلزله جهان قرار دارد. همین موضوع باعث شده است که مهندسین ساختمان به فکر ساختن ساختمان های سبک و مقاوم افتاده اند، که هم مقاومت بالایی داشته باشد و هم خطرات کمتری پس از زلزله انسان را تهدید کند. پس از مطالعات فراوان، انواع پوکه به عنوان بهترین مصالح برای این امر برگزیده شده است.

پوکه معدنی درجه یکدلیل استفاده از پوکه چیست؟

شاید این سوال برای خیلی از شما پیش آمده است که دلیل استفاده از پوکه در ساختمان سازی چیست؟ پوکه به این دلیل که دارای وزن حجمی بسیار کمی می باشد ( 0.7 ) و از مقاومت بالایی در برابر فشار و ضربات برخوردار است، یکی از بهترین مصالح ساختمانی موجود در ایران می باشد. زمانی که ما از پوکه ساختمانی استفاده می کنیم، به اندازه قابل ملاحظه ای وزن ساختمان کاهش می یابد، و باعث می شود نیاز کمتری به استفاده از تیر آهنی باشد. این موضوع علاوه بر افزایش امنیت همانطور که گفتیم با کاهش نیاز استفاده از آهن آلات در ساختمان، باعث صرفه جویی مالی بسیار خوبی نیز می شود.

 

آیا پوکه ساختمان عایق سرما و گرما و همچنین صدا نیز می باشد؟

خب این مسئله حائز اهمیت است که پوکه معدنی از نظر عایق سرما و گرما نیز از مقاومت بسیار خوبی برخوردار هستند. بنابراین خیال شما از این نظر نیز راحت خواهد شد. پوکه به میزان قابل توجهی در مصرف  انرژی صرفه جویی خواهد کرد. درنتیجه صرفه جویی در مصرف انرژی نیز صرفه جویی هزینه ها به بار خواهد نشست.

جالب است بدانید که این مصالح ساختمانی پر کاربرد، عایق مناسبی برای صوت نیزمی باشد. این موضوع باعث می شود که بدون انتقال صدا از واحد های ساختمان به دیگر واحد ها از زندگی پر آرامشی برخوردار باشید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سه × چهار =

فهرست
تماس با ما